Rajd Nocny "Łapmy Duchy"

Utworzono: 20 październik 2015

dyplom duchyW nocy z 10 na 11 października odbył się w Zawierciu XXXIII Rajd Nocny Łapmy Duchy organizowany od wielu lat przez 69 Harcerską Drużynę Turystyczną im. M. Zaruskiego z Zawiercia. Nasz Hufiec reprezentowało 5 patroli z drużyn: 1 DH "ZEW", 4 WDH Kompas, 9 Drużyna Harcerska - trasa krótka (14 km) oraz 15 DSH Dansanpe z Mar (jako patrol PYRYFYRYTYTY) oraz 64 DH SKAUT - trasa długa (26 km). Gra odbywała się na terenie miasta oraz zawierciańskich lasów i wymagała od uczestników wiele wytrwalości, pomysłowości i orientacji w terenie. Całość imprezy swój koniec miała w Parku Wodnym JURA w Łazach, gdzie każdy mógł się zrelaksować podczas nocnej kąpieli w basenie. Rajd wygrał patrol PYRYFYRYTYTY z Marklowic. Gratulujemy.