XX EKO - BIEG za nami

Utworzono: 18 maj 2015

biegW dniu 2 maja 2015 r. w Radlinie – Głożynach odbył się XX Eko-Bieg

Do biegu zgłoszonych było 188  zawodniczek i zawodników z różnych rejonów powiatu Wodzisławskiego, Rybnickiego, Jastrzębskiego, Raciborskiego, różnych rejonów województwa Śląskiego. Dopingowało ich wielu kibiców oraz rodziców młodszych uczestników. Uczestnicy otrzymali w trakcie zawodów gorącą grochówkę z tradycyjnego kotła wojskowego oraz ciepłą herbatę. Zawody rozegrane zostały w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczyny i chłopców. Najmłodsi uczestnicy którzy mieli 3 latka oraz  najstarszy który miał ich 65 otrzymali dyplomy, puchary i nagrody. Czołowe trójki w każdej konkurencji otrzymały również dyplomy, puchary oraz cenne nagrody ufundowane przez liczne i hojne w tym roku grono darczyńców. Nagrody otrzymały również trzy najliczniej reprezentowane grupy ZHP: Szczep „Szarej Lilijki”, Krąg Instruktorów „Głożyny”, Drużyna ZHP z Marcela.

Przeprowadzono również zabawowe biegi dla maluchów ze słodkimi nagrodami, w których uczestniczyło ok. 70 dzieci. Żadne dziecko nie odeszło bez słodkiej nagrody. Następnie, zgodnie z „Regulaminem biegu” rozlosowano między wszystkich jego uczestników liczne nagrody rzeczowe i słodycze. Wyniki zawodów zostały natychmiast po zakończeniu zawodów opublikowane na miejscu prowadzenia zawodów i na stronie internetowej Kręgu „Głożyny”.   Ceremonię rozdania nagród prowadził phm Tomek Miler a nagrody wręczali Pani Burmistrz Radlina, Komendant Kręgu “Głożyny” członkowie Zarządu Radlina i darczyńcy. Zawody zakończyło tradycyjne już poczęstowanie obecnych na zawodach dzieci  słodyczami. Organizatorzy podziękowali sponsorom, władzom miasta za pomoc w przeprowadzeniu biegu wręczając im okolicznościowe znaczki i proporczyki biegu i specjalnie przygotowane na tę okoliczność “Podziękowania” Wywiad informujący o biegu i jego celach z komendantem kręgu „Głożyny” przeprowadziła strona internetowa „Nasze Miasto” a informację o wynikach przeprowadzonego biegu podały „Nowiny Wodzisławskie”. Honorowy patronat nad biegiem objęła Pani Burmistrz Radlina Barbara Magiera.

Wyniki tutaj