Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej w Czyżowicach

Utworzono: 08 marzec 2016

kolkaZ 06W tym roku Dzień Myśli Braterskiej odbył się w Czyżowicach pod czujnym okiem 16DH im. Żwirki i Wigury. Na wspólne spotkanie przybyło wiele drużyn harcerskich i gromad zuchowych z naszego hufca. Wszyscy chcieliśmy razem spędzić ten wyjątkowy dzień.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od powitania i krótkiej gawędy naszego gościa - Roberta Baden-Powella. Jednak nieoczekiwany zwrot akcji, porwanie naszego solenizanta, przyniósł ciekawą grę terenową, podczas której można było m.in. sprawdzić swoją znajomość szyfrów, to czy mamy opanowaną mapę oraz popisać się wiedzą na temat harcerstwa. W tym czasie zuchy ratowały Czerwonego Kapturka, który wpadł w sidła złego wilka. Także wzięły udział w grze, a ich zadaniem było odgadywanie różnych rymowanych zagadek.

W tym dniu mogliśmy ze sobą porozmawiać, pożartować, wziąć udział w pląsach i cieszyć się swoim towarzystwem. Wszyscy obecni dostali drobny upominek w postaci podwójnego sznureczka z pętelką. Na każdym sznureczku należy zrobić węzeł. Jeden symbolizuje obietnicę, że za rok znów spotkamy się w tym samym dniu, natomiast wiążąc drugi deklarujemy, że zrobimy dobry uczynek.

Ten dzień był naprawdę niezapomniany, a zakończył się utworzeniem wspólnego kręgu, który uświadomił nam, że pomimo upływającego czasu, pewne wartości są stałe. W takich chwilach jest się dumnym z bycia harcerzem- częścią jednej, wielkiej braterskiej rodziny.

Czuwaj!

Dh. Ania, Dh. Paulina, Dh. Basia