Podsumowanie Złotej Nutki 2016

Utworzono: 12 grudzień 2016

nutkaFestiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Złota Nutka” 2016 dobiegł końca! Tegoroczna edycja tej cyklicznej imprezy została zorganizowana w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie przez 13 Drużynę Wędrowniczą Smocze Cienie ze Szczepu Smoki. W festiwalu wzięło udział 146 zuchów z 9 gromad oraz 151 harcerzy z 9 drużyn, łączna liczba uczestników to 297 osób (Nie wliczając Instruktorów, organizatorów, Jury, oraz gości)

A oto wyniki rywalizacji:

Kategoria ZUCHY
Wszystkie zuchy wykazały się dużą zdolnością teatralną i muzyczną na scenie. Wszyscy byli pod wrażeniem jaki poziom panował u najmłodszych uczestników festiwalu, dlatego wszystkie zuchy są zwycięzcami.

Kategoria HARCERSKA
I MIEJSCE - 2 DH z Olzy
II MIEJSCE - 6 DH KOMANDO SMOKI z Pszowa
III MIEJSCE - 64 DH "SKAUT" z Wodzisławia

Kategoria STARSZOHARCERSKA
I MIEJSCE - 1 DH "ZEW" z Skrzyszowa
II MIEJSCE - 724 ADH "DUCHY ŻYWIOŁÓW" z Wodzisławia
III MIEJSCE - 23 DSH "LEGENDARNE SMOKI" z Pszowa

Kategoria WĘDROWNICY
I MIEJSCE - 16 DH im. Żwirki i Wigury z Czyżowic
II MIEJSCE - 64 DH "SKAUT" z Wodzisławia

Kategoria SOLIŚCI
I MIEJSCE - Kamila Wiśniewska
II MIEJSCE - Dominika Kwaśnica
III MIEJSCE - Patrycja Burszczyk
WYRÓŻNIENIE - Aleksandra Adamczyk

UZNANIE PUBLICZNOŚCIdla 2 DH z Olzy

GRATULUJEMY wszystkim zwycięzcom festiwalu dziękujemy Jury za ciężką pracę, którą wykonali w szczególności, że poziom był naprawdę wyrównany. Jak każdy zauważył z roku na rok drużyny, gromady jak i soliści podwyższają poziom festiwalu co utrudnia pracę w jury ale to nie szkodzi bo o to właśnie chodzi ;)

Dziękujemy 13 DW za trud i wysiłek jaki włożyli w te przygotowania do festiwalu jak i poprowadzenie go. Nie zapomnijmy też o Aleksandrze Ciemiędze z 64 DH, która wspomogła nas w tym wszystkim. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.